Directory

  • All
  • Administration
  • Athletics
  • Counselors
  • Electives
  • Fine Arts
  • Language Arts
  • Library
  • LOTE
  • Mathematics
  • Office
  • Paraprofessionals
  • Science
  • Social Studies
  • Special Education
  • Special Programs
  • Technology
Eloisa Aguilera
Administrative Assistant
Danielle Albrecht
6th - 8th Grade ESL Teacher
Jeff Allen
Student Resource Officer
Travis Ancelet
Head Band Director
Daniel Avila
Hall Monitor
Michael Bergeron
8th Grade Math Teacher
Kera Blay
Donald Bosier
Assistant Principal
Yvette Bradford
Assistant Principal
Norma Brenner
Spanish Teacher
Ashley Brunette
Anna Carter
6th Grade Reading Teacher
Matthew Castilleja
Instructional Technology Specialist
Paula Castillo
ISS Monitor
Maria Clark
Patti Cole
Special Education
Rae Collins
Dance Teacher
Tina Cotton
Cristy Crowder
Heather Daniel
Inclusion Math Teacher
Heather Davis
6th Grade Language Arts Teacher
Lena Dominguez
7th and 8th Grade Math Teacher
Marbel Donosso
Attendance Specialist
Jessica Eisele
Henry Eke
Physical Education Teacher
Latoya Ellis
Physical Education Teacher
Rodolfo (Kino) Esparza
Paraprofessional
Robert Ester
Educational Assistant III (Special Education Title I)
Mariah Faust
Theater Arts Teacher
Mari Ferrell
Parent Community Specialist
Briana Flores
8th Grade Science Teacher
Zondra Ford
Eleanor Gahchan
Educational Assistant III (Special Education Title I)
Noemi Gamas
Registrar
Danya Gardner
Reading Specialist
Casey Gembicki
8th Grade ELA and Reading Teacher
Katherine Goldbaum
Jennifer Gregorcyk
7th Grade Math Teacher
Karen Huffman
Campus Athletic Coordinator
Caitlin La
8th Grade Inclusion Math, SPED Department Chair
Henry Lafuente
Leadership Teacher
Edwin Lampe
7th Grade History Teacher
Desiree Le
Allison Lee
8th Grade Science Teacher
Mariana Longoria
Educational Assistant II - Special Education
Clarissa Lopez
Orchestra Director
Sandra Manning
Reading Specialist
Sarah Martinez
Nompumelelo Masuku
Physical Education Teacher
Jeffery McBride
8th Grade History Teacher
Tulullah McKinly
Educational Assistant III - Special Education
Lisa Mierkiewicz
Social Studies Inclusion Teacher
Amanda Morales
Educational Assistant III - Special Education
Kristen Morgan
8th Grade ELA Teacher
Whitney Morrow
Parent Community Specialist
Natalie Nichter-Ramirez
6th Grade ELA Teacher & Cheer Coach
Timothy Peck
8th Grade U.S. History Teacher
Lyndsey Pounds
Akea Powell
6th Grade History Teacher
Lara Raesz
ESL Coordinator & Literacy Support
Tammyfern Reininger
6th-8th Grade Reading Teacher
Turmaine Rice
Educational Assistant III - Special Education
Leopoldo Rodriguez
Education Assistant II (Special Education Title I)
Antonieta Rueda
Spanish II - IV Teacher
Stephanie Saggiante
ESL and Social Studies Teacher
Jean Sarre
7th Grade Science Teacher
Nachelle Scott
Principal
Samuel Smith
Educational Assistant III (Special Education Title I)
Ryan Smosna
CTE & Yearbook Teacher
Jennifer Squires
6th Grade Science Teacher
Darrin Strong
Inclusion Teacher, Athletics Coach
Xochitl Swords
Richard Swords
MaryHelen Tamayo
Educational Assistant II (ESOL Title I)
Laura Terry
8th Grade Math & Math Department Chair
Jeremy Thompson
Assistant Principal
Chenita Toler
Special Education Teacher (FOCUS)
Debra Torres
ARD Office Assistant
Wendy Tucker
Cherri Urban
Library Assistant
Philip Williams
Physical Education Teacher
Matthew Wilson
Math Intervention Teacher
Robin Yanez
Administrative Associate